Македонија

Боки 13 пристигна во Обвинителството

 

Бојан Јовановски – Боки 13, пристигна во Обвинителството за организиран криминал кадешто треба да даде исказ како првоосомничен за случајот „Рекет“.

Тој веќе неколку месеци е во истражниот затвор во Шутка, а пред неколку дена Апелација ја отфрли неговата жалба -притворот да му биде заменет со поблаги мерки.

Во аферата „Рекет“, покрај Бојан Јовановски – Боки 13, осомничени се и бизнисменот Зоран Милески – Кичеец, кој е во домашен притвор и поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева, којашто е во притвор во истражниот затвор во Шуто Оризари.

Се сомничат за изнуда од 1,5 милиони евра од скопскиот бизнисмен Јордан Камчев во замена за ослободување од притвор.

Please follow and like us:

Related posts

Leave a Comment

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial