Македонија

ГАНКА ЦВЕТАНОВА : Kако да има датум, кога вицепремиер се заканува со меѓуетнички вооружен конфликт?

Кој сака потенцијално конфликтна држава во своите редови, вели поранешната министерка за култура Ганка Цветанова, која преку „Твитер“ реагираше на изјавата на вицепремиерот Бујар Османи за Законот за јазици.

Нема датум за преговори?! Нема ни да има кога вицепремиер во Владата индиректно се заканува дестабилизација на државата како онаа во 2001 г. или со други зборови – меѓуетнички вооружен конфликт. Кој сака потенцијално конфликтна држава во своите редови? Џабе името го сменивте.

 

Loading...

Related posts

Leave a Comment