Македонија

СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА : Полицаец од 6-та управа силувал момче држејќи го на нишан!

На социјалната мрежа фејсбук кружи информација поткрепена со скриншот од потенцијален скандал во кој се вели дека полицаец од 6та управа силувал момче под закана на оружје.

Останува на истражните органи да го испитаат случајот.

Информацијата ја пренесуваме изворно :

 

СТРАШНО, НО МНОГУ ВАЖНО, СПОДЕЛУВАЈТЕ,
ПОЛИЦАЕЦ ПЕДЕР ОД МВР, ВРЗАЛ 24 ГОДИШНО МОМЧЕ СО ЛИСИЦИ, ГО ТЕПАЛ, МУ ВПЕРИЛ ПИШТОЛ ВО ГЛАВА И ГО СИЛУВАЛ. МОМЧЕТО Е ВИДНО РАЗТРЕВОЖЕНО И ИСПЛАШЕНО , МУ БИЛО СТРАВ ДА ПРИЈАВИ ВО ПОЛИЦИЈА, БИДЕЈЌИ СИЛОВАТЕЛОТ МУ СЕ ЗАКАНИЛ ДЕКА ЌЕ ГО УБИЕ АКО ЗУЦНЕ. НО СОБРАЛО ХРАБРОСТ НА ПРИЈАТЕЛ ДА СЕ ИСПОВЕДА.
ОВА ЗНАМ ДЕКА СЛУЖБИТЕ МЕ СЛЕДАТ И ЌЕ ПРОЧИТААТ ЗА ЗЛОДЕЛОТО ШТО ГО НАПРАВИЛ НИВНИОТ КОЛЕГА, И СЕ НАДЕВАМ ДЕКА ВНАТРЕШНА КОНТРОЛА И МВР НА ЧЕЛО СО ОЛИВЕР СПАСОВСКИ НЕМА ДА ЧЕКААТ ПРИЈАВА , СЛУЧАЈОТ ДА ГО ИСПИТААТ. ЕВЕ ИМ ДОКАЗ , ДЕЛ ОД ПРЕПИСКАТА ПОМЕЃУ МОМЧЕТО ПЕТАР Р. И ПРИЈАТЕЛОТ.

Loading...

Related posts

Leave a Comment