Month : November 2019

Топ Вести

Германија : Уапсен македонски државјанин кој подготвувал терористички напад во име на Исламска Држава

админ
Германската полиција уапси три лица, двајца Турци и еден Македонец, осомничени за подготовка на експлозивен напад со бомба во име на ИСИС во западниот град...
Регион

Вооружени Словенци кои глумат армија пристигнале на хрватската граница

админ
Загреб – Вооружени и облечени во маскирни униформи пристигнуваат на границата со Хрватска, членови на словенечката паравоена единица, пренесува Index.hr. Ова е група Словенци кои...
Свет

Истанбул, поранешен британски агент поврзан со „Белите шлемови“ пронајден мртов

админ
Ејмс Ле Мезурие, поранешен британски разузнавач, кого кралицата го награди со Орденот на британската империја, беше пронајден мртов во близина на неговата канцеларија во Истанбул....
Регион

Гана објаснува зошто го повлече признавањето на т.н. Косово: Бевме инспирирани од мир и хармонија

админ
Откриена е содржината на дипломатската нота испратена до Белград за одлуката на Акра Република Гана е 16-та земја што го повлече признавањето на Косово и...
Економија Регион

Си Џипинг допатува во Атина да го потсети Мицотакис кој е газда на пристаништето во Пиреа

админ
Кинескиот претседател Си Џинпинг допатува во Атина. Тој ќе разговара со грчкиот претседател Прокопиус Павлопулос за можностите за кинески инвестиции во Грција, како и за...
Свет

Турција започнува да ги екстрадира членовите на ИСИС во нивните матични земји

админ
Турција го започна процесот на репатријација на заробените припадници на Исламска држава , објави денеска државната телевизија ТРТ Хабер. Портпаролот на турското Министерство за внатрешни работи Исмаил...
Македонија

Арсим Зеколи : Сорос денес ги подржува трите најкомпромитирани по корупција и неслобода премиери во регионот. А оној што попуваше за транспарентност, денеска слетува по аеродроми криејќи се од јавност

админ
Сетете се на иницијативите на Али за БалканБенелукс (2012) за да ја разберете логиката и контекстот за Мини Шенген. Иницијативата на АА се роди како...
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial