Author : админ

Колумни

АРСИМ ЗЕКОЛИ : Договорот од Преспа може да биде изменет, дури и укинат, доколку постои политичка волја

админ
Преспански: Ние ка’о браниме, тиe ка’о напаѓаат И СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ имаат доволно време за пресврт и поинаков пристап. Политиката „распамети па владеј” е веќе...
Свет

Апокалиптични сцени: 11 милиони во карантин, дезинфекција на градот, грабење на храна, маски, маски, маски ВИДЕО

админ
Во Кина го затворија градот Вухан, жариште на смртоносна болест предизвикана од нов вид вирус корона. На жителите на мултимилионскиот град  им се советува да...
Свет

Ирански пратеник нуди награда од 3 милиони долари за ликвидација на Доналд Трамп

админ
Иранскиот пратеник нуди награда од 3 милиони долари „за ликвидација на американскиот претседател Доналд Трамп“, објави иранската новинска агенција Исна. „Во име на луѓето од...
Македонија

ВО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА СОПСТВЕНИЦИТЕ НА МАЛИТЕ ХИДРОЦЕНТРАЛИ СЕ НОСИТЕЛИ НА НАЈВИСОКИ ДРЖАВНИ ФУНКЦИИ ВО ДРЖАВАТА

админ
ВО РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА СОПСТВЕНИЦИТЕ НА МАЛИТЕ ХИДРОЦЕНТРАЛИ СЕ НОСИТЕЛИ НА НАЈВИСОКИ ДРЖАВНИ ФУНКЦИИ ВО ДРЖАВАТА Согласно на https://bankwatch.org/wp-content/uploads/2019/09/who-pays-who-profits.pdf До 2009 година Република Северна Македонија...
Македонија

Да му помогнеме на ДПмНЕ да излезе на протести : По апелот на Латас отворена телефонска сметка за донации, донирајте на 69 69 69

админ
После вчерашната емисија ,,Што не е јасно” во која новинарот Драган Павловиќ Латас јавно проговори за ситуацијата во ДПмНЕ и и разјасни на јавноста дека...
ХРОНИКА

Разрешен командирот во Гази Баба кој сексуално вознемирувал колешка

админ
„Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди, во координација со Секторот за внатрешни работи Скопје, по добиено известување за сексуално вознемирување, ги изврши...