Author : админ

Свет

Постигнат е договор за Брегзит, Северна Ирска ќе гласа против во британскиот парламент

админ
Европската унија и Велика Британија постигнаа нов договор за Брегзит, кој исто така го регулира прашањето за Северна Ирска, што беше камен на сопнување за...
Свет

Пенс и Помпео во Анкара бараат крај на офанзивата, Ердоган несака да разговара со нив

админ
  Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека нема да разговара со американскиот потпретседател Мајк Пенс и државниот секретар Мајк Помпео, кои доаѓаат во Анкара...
Занимливости

Откриена причината за француското не за датумот за преговори : Макрон му се одмаздува на Заев!

админ
Одлуката на францускиот претседател Емануел Макрон за недавање согласност за датум за старт на преговорите со  ЕУ за Македонија е лична.Имено како што дознаваме, со...
ФБ Статуси

ГОРАЗД РОСОКЛИЈА : Вие, криминалци, морална багра и шљам, вие битангите што ,,ќе ја внесувавте земјата во семејството на европските народи”, а ја доведовте до работ на исчезнување

админ
ЕВРОПА ВАС ВЕ ПРЕЗИРА Европа која со вас, инсталирани како власт во Македонија, не сака ниту да разговара, Македонците распрскани низ Eвропа, ги прима во...
Колумни

Героски: Решавај ти Европо за датумот, важно ние да си донесеме закон за дроги- и тоа со европско знаменце!

админ
Во клучните моменти на одлука за датумот за преговори со ЕУ, нашата влада испраќа порака до европските лидери дека во овој момент за нас лекот...
Политика

РОДИНА МАКЕДОНИЈА : Датум за ЕУ чекаат само паразитските структури на ова општество

админ
  РЕАКЦИЈА РОДИНА: ДАТУМОТ, ЕУ И ГЕНОЦИДОТ СЕВЕРНА Македонската политичка, општествена и медиумска корумпирана елита чека Датум за ЕУ, каде Северна треба да започне преговори...
Свет

Ердоган ги отфрли извештаите за бегството на милитантите на Исламска држава од затворите во Сирија

админ
  Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган ги негираше извештаите во медиумите за бегството на милитанти на Исламската држава  од затворите во Сирија, поради операцијата „Мировен...
Регион

И официјално: Харадинај побара одложување на гласањето за приемот на Косово во Интерпол

админ
  Кабинетот на вршителот на должноста премиер на Косово, Рамуш Харадинај, денес објави дека побарал од Генералното собрание на Интерпол да го одложи гласањето за...
Занимливости

Холандско семејство живеело во подрум девет години чекајќи го крајот на светот! (ВИДЕО)

админ
Сопственикот на блискиот паб изјавил за локалните медиуми дека ја информирал полицијата во понеделникот, откако бил контактиран од збунет млад човек, велејќи му дека не...
Економија

Русија и ОАЕ потпишаа договори во вкупен износ од 1,4 милијарди американски долари

админ
  Рускиот претседател потсети дека фондот „Мубадала Емирати“ е еден од првите партнери на рускиот фонд за директни инвестиции, со кого имаат спроведено повеќе од...
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial