Author : админ

Свет

Кина: САД се најголемиот извор на нестабилност во светот

админ
САД се најголемиот извор на глобална нестабилност, соопшти кинеското Министерство за надворешни работи, повикувајќи се на државниот секретар Ванг Ји. Ванг рече дека американските политичари...
Интервју

ИНТЕРВЈУ НА ЗОРАН ЈОВАНЧЕВ,ЧЛЕН НА ИО-РОДИНА, ЗА РУСКИОТ ПОРТАЛ „ПОЛИТНАВИГАТОР“: Приоритет за Македонија е вклучување во Евроазискиот сојуз од Лисабон до Владивосток

админ
ИНТЕРВЈУ ЗОРАН ЈОВАНЧЕВ,ЧЛЕН НА ИО-РОДИНА, ЗА РУСКИОТ ПОРТАЛ „ПОЛИТНАВИГАТОР“: Приоритет за Македонија е вклучување во Евроазискиот сојуз од Лисабон до Владивосток «ПолитНавигатор» : Зошто вашата организација...
Фудбал

Матео Салвини на Твитер испрати емотивна порака до Синиша Михајловиќ!

админ
Матео Салвини, поранешниот италијански вицепремиер и министер за внатрешни работи, ја изрази на Твитер својата поддршка за српскиот тренер и поранешна фудбалска ѕвезда,Синиша Михајловиќ во...
Свет

Лавров : Воениот сојуз помеѓу Јапонија и Америка стана нова пречка за мировниот договор со Русија

админ
Тој потсети дека при координирање на Декларацијата во 1956 година, СССР утврди дека може да се спроведе целосно во контекст на укинување на американското воено...
Свет

Ескалираат протестите во Колумбија ,судири меѓу полицијата и демонстрантите на улиците на Богота

админ
Повеќе од 200.000 луѓе излегоа на улиците во Колумбија, а полицијата и протестантите се судрија во главниот град. Судирот се случи кога група демонстранти се...
Свет

Австралија: Хрват претепа бремена муслиманка поради тоа што неговата мајка била силувана од муслимани ВИДЕО

админ
Снимката од грозоморниот напад на жена од страна на маж во едно од кафулињата во Сиднеј, деновиве ги згрози Австралијците. Имено, безбедносната камера сними маж...
Македонија

СООПШТЕНИЕ ЗА МЕДИУМИ И ДО ЈАВНОСТА:ПОВИК за учество на Вториот КОНГРЕС НА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД за СПАС И ОСЛОБОДУВАЊЕ, под заштита на Митрополит Повардарски г.Агатангел

админ
СООПШТЕНИЕ ЗА МЕДИУМИ И ДО ЈАВНОСТА До македонската и меѓународната јавност, македонските родољубни сили и медиумите СООПШТЕНИЕ ОД МАКЕДОНСКИОТ СУВЕРЕН РОДОЉУБИВ НАРОД 1. ИЗВРШЕН УЛТИМАТУМ...
Политика

Борисов по средбата со Мицкоски осоколен : Доколку некој од нив каже дека Бугарија е фашистички окупатор, тогаш нема ЕУ, затоа што не сме окупатори, а историјата нема да се менува.

админ
По вчерашната средба со лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, за време на состанокот во Загреб,Борисов охрабрен даде изјава за медиумите во која го постави својот...
Политика

РОДИНА ПАРТИСКА РЕАКЦИЈА : Средбата Мицковски-Борисов уште еднаш ја покажа бедата на политичкиот систем на Северна, овој пат таканаречениот „опозициски“ нејзин дел.

админ
РЕАКЦИЈА РОДИНА, Средба Мицковски и Борисов Средбата Мицковски-Борисов уште еднаш ја покажа бедата на политичкиот систем на Северна, овој пат таканаречениот „опозициски“ нејзин дел. Општењето...