Author : админ

Колумни

Зоран Јованчев, член на ИО- Родина : Сите држави или имаат или бараат алтернатива на НАТО и ЕУ, само Македонија ли нема алтернатива?

админ
  Вести во последните 7 дена кои нема да ги слушнете и видите на македонските медиуми. Африка исплати 500 милијарди евра колонијални такси на Франција....
Македонија

Руски медиуми : Во Македонија се случи „нова сончева револуција“

админ
За разлика од  македонските партиски медиуми спонзорирани од СДССМ и ДПНЕ кои го одмолчаа настанот по барање на нивните финансиери,Рускиот интернет медиум Ридус ја објави...
Свет

Захарова: Никој нема такво искуство на самоуништување како Украина

админ
Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова, смета дека никој нема такво искуство со самоуништување како Украина. „Никој нема такво искуство, како...
Скопје

Родителите до Марин : Што дишат нашите деца додека тренираат на ФФМ?

админ
  Револтирани родители на децата кои тренираат на терените на ФФМ во населбата Ново Лисиче,општина Аеродром,преку социјалните мрежи го прашуваат градоначалникот на таа општина Златко...
Свет

ГОЛЕМ МАРШ ВО БАРСЕЛОНА Околу 350.000 луѓе прошетаа низ главниот град на Каталонија (ВИДЕО)

админ
  Стотици илјади Каталонци маршираа низ улиците на Барселона како поддршка на повикот за ослободување на уапсените лидери на Движењето Самоопределување. Демонстрациите во Барселона се...
Македонија

Иванка Василевска (ДПНЕ) : Ако нѐ принудат на федерализација, треба да размислиме за сојуз со Србија

админ
Чудни ветришта дуваат во партијата ДПНЕ.Имено,членката на Извршниот комитет на оваа партија, Иванка Василевска, во интервју за српскиот ултранационалистички весник„Стање Ствари“ вели дека му се...