Author : админ

Други Спортови

Мик Шумахер прави деби во Формула 1 за да го земе Ферари за тестирање на трката во Бахреин

админ
Мик, син на легендарниот седумкратен шампион во Формула 1, Михаел Шумахер, е победник на минатогодишната серија Формула 3 Ветувачката тркачка ѕвезда Мик Шумахер дебитираше со...
Регион

Продолжуваат протестите на опозицијата во Албанија, се бара оставка на премиерот Рама

админ
И покрај отсуството на претседателот Љуљзим Баша кој е во посета на Берлин, албанската опозиција го одржа најавениот протест. Она што го карактеризира денешниот протест...
Македонија

ТУРЦИЈА БАРА МАКЕДОНСКАТА ВЛАДА ИТНО ДА ПРЕЗЕМЕ МЕРКИ ПРОТИВ ПРИВРЗАНИЦИ НА ФЕТУЛА ЃУЛЕН

админ
„Одредени структури на терористичката ФЕТО се уште постојат во државата и ги саботираат нашите пријателски односи“, обвини денеска турскиот министер за одбрана Хулуси Акар. Побара...
Македонија

Протест пред Влада – Знамиња со Вергина и погрдни пораки за Ципрас

админ
Дваесетина преставници на невладините организации „Македониум“ и „Преродба“ со протест пред владата го пречекаа грчкиот премиер Алексис Ципрас. Со развиорени знамиња со Вергина тие порачуваат...
Разно Свет

Тензиите во Венецуела наскоро може да ескалираат, предупредува експертот Андреј Бистрицки

админ
Тензиите во Венецуела се зголемуваат и може да достигнат критична точка во најблиска иднина, изјави експертот на интернационалниот клуб Валдаи Андреј Бистрицки за ТАСС. “Тензиите...
Економија Свет

Златен удар: Русија продолжува да го поткопува доларот

админ
Русија продолжува да го забрзува својот напредок во диверзификацијата на своите девизни резерви, објави Блумберг. Според Централната банка на Русија, златните резерви во февруари 2019...
Македонија

Детали од МВР за апсењето на лидерот на „Христијанско братство“

админ
Детали од МВР за апсењето на лидерот на „Христијанско братство“ СВР Тетово го уапси Жарко Гроздановски, „лидер” на организацијата „Христијанско братство“, кој со видео–снимка објавена на социјалната...
Свет

Кремљ: САД Подгреваат Опасни Тензии со Распоредувањетo на 6 Нуклеарни Бомбардери во Европа!

админ
Македонскиот Народ не сака во друштво со крвожедни военохушкачи од НАТО! Тој што ќе ја прави Македонската земја цел на нуклеарни контра-удари на Русија, Кина...
Свет

Властите во Венецуела ги растераа демонстрантите на опозициските протести

админ
Полицијата во Венецуела вечерва со солзавец го растера протестот на опозицијата која се обиде да се собере во Каракас, незадоволна од прекинот на електричната егенргија...
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial