Category : Занимливости

Занимливости

Откриена причината за француското не за датумот за преговори : Макрон му се одмаздува на Заев!

админ
Одлуката на францускиот претседател Емануел Макрон за недавање согласност за датум за старт на преговорите со  ЕУ за Македонија е лична.Имено како што дознаваме, со...
Занимливости

Холандско семејство живеело во подрум девет години чекајќи го крајот на светот! (ВИДЕО)

админ
Сопственикот на блискиот паб изјавил за локалните медиуми дека ја информирал полицијата во понеделникот, откако бил контактиран од збунет млад човек, велејќи му дека не...
Занимливости

Паметните телевизори се машини за собирање податоци

админ
  Студијата спроведена од универзитетот Принстон покажува дека телевизорите поврзани со Интернет се полни со тракери кои собираат податоци за навиките на корисниците. Ова важи и...
Занимливости

Со нив, љубовта ве чека како на филмско платно : Мажите родени во овие хороскопски знаци се сметаат за најромантични!

админ
  Ако мислите дека мажите не знаат да бидат романтични, тогаш не сте сретнале родени во некој од овие хороскопски знаци. Ако тргнете во љубовна врска со еден...
Занимливости Регион

Француски туристи облекоа „жолти елеци“и протестираа против албанските возачи

админ
  Хаосот низ патиштата и непочитувањето на сообраќајните правила ги донесоа „жолтите елеци“ и во Албанија. -Станува збор за група француски туристи кои се иритирале...
Занимливости

Монструозен виор на чад создаден од масивни пожари во Арктикот забележани од вселената (Слики)

админ
  Овој јули е еден од најжешките месеци во историјата на човештвото, со нови температурни рекорди што погодија неколку европски земји. Топлотниот бран што ја...
Занимливости

Јутјуб го забрани клучниот збор “Христијанин”, но дозволува “муслиман” во нивниот јавен сервис, вели американски воен ветеран активист

админ
  Според поранешниот маринец и основач на групата што им помага на американските воени ветерани Чад Робишо, видео-платформата во сопственост на Гугл смета дека зборот...
Занимливости

Јеховините сведоци фатени за нелегалнo прикажување на филмови за деца во Шведска

админ
  Забранети во неколку земји, Јеховините сведоци, очигледно, имаат филмска индустрија во висина од милиони долари, со цел да се допре до децата. И покрај...
Занимливости Историја

Стотици артефакти кои припаѓаат на античките викинзи откриени во северна Русија

админ
  Артефактите, меѓу кои и монети од далечни земји, мониста, накит и други добро сочувани вештачки предмети, беа пронајдени во областа во северна Русија, за...
Занимливости

Како жената размислува за својот сопруг, таков тој станува : Кога ги гледа само недостатоците – тие се размножуваат!

админ
  “Ако жената не го почитува нејзиниот сопруг, никој не го почитува. Ако нешто не ви се допаѓа кај вашиот сопруг – прво пронајдете причина за...
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial