Category : Македонија

Македонија

БИЛ НИКОЛОВ : Македонија некогаш имаше водачи – херои. Сега имаме предавници и неспособни политичари

админ
Македонија некогаш имаше водачи – херои. Сега имаме предавници и неспособни политичари. Денес на Илинден заедно ги славиме нашите херои и нашите корени. Придружете ми...
Македонија

БИЛ НИКОЛОВ : Не им дадовме право на САД да ни ги местат изборите. “Опозицијата” можеше да го спречи ова

админ
Претседателот на Македонското Меѓународно Движење за човекови права (ММДЧП) и бескомпромисен борец за зачувување на македонскиот идентитет и интегритет, Бил Николов во својот најнов твит...
Македонија

ЗОРАН ЈОВАНЧЕВ : Како припадник на македонскиот народ, државјанин на Република Македонија и редовен плаќач на даноци и обврски кон државата, згрозен сум, но не и изнендаден, од сознанието дека сме биле предмет на следење и прислушување од страна на УБК поради ТЕРОРИЗАМ!

админ
ЈАВНО ОБРАЌАЊЕ ПО ПОВОД АФЕРАТА „АТЛАНТИК“. Како припадник на македонскиот народ, државјанин на Република Македонија и редовен плаќач на даноци и обврски кон државата, згрозен...
Македонија

ГОРАН ШУМКОСКИ : Ја носам гордо како Медал на Честа – “титулата” идеолог и инспиратор на Македонштината – “доделена” од нелегитимната терористичка квислиншка СДС/УЧК Хунта на однадвор назначени слуги на поразените глобалофашисти!

админ
Ја носам гордо како Медал на Честа – “титулата” идеолог и инспиратор на Македонштината – “доделена” од нелегитимната терористичка квислиншка СДС/УЧК Хунта на однадвор назначени...
Македонија

РОДИНА МАКЕДОНИЈА : ПОСЛЕ МЕГА АФЕРАТА „АТЛАНТИК“, ОЛИВЕР СПАСОВСКИ И СДС НЕ МОЖЕ ДА ОРГАНИЗИРААТ ФЕР И ДЕМОКРАТСКИ ИЗБОРИ!

админ
РОДИНА МАКЕДОНИЈА е згрозена од УДБА методите на УБК, каде продолжува прогонот на Македонци за македонизам и во 21 век. Следењето на Македонци, кои сосема...
Македонија

СО ВЧЕРАШНИОТ АВТО-КАРАВАН РОДИНА МАКЕДОНИЈА ГО НАЈАВИ КРАЈОТ НА ДОСЕГАШНИОТ ТРУЛ КОРУМПИРАН СИСТЕМ

админ
(ВИДЕО) Од Авто-Караванот на Родина на 5ти Јули 2020 – Го Креваме Новото и Чистото! Авто-Караван 5ти Јули, Скопје, Ѓорче Петров, Црква Св. Петар и...
Македонија

БИЛ НИКОЛОВ : Македонци во странство, ајде заедно да се обврземе дека нема да гласаме за ниту еден западен политичар кој нема да не поддржи.

админ
Претседателот на Македонското Меѓународно Движење за човекови права (ММДЧП) и бескомпромисен борец за зачувување на македонскиот идентитет и интегритет, Бил Николов во својот најнов твит...
Македонија

Две нови “бомби” за Заев: Јас го презедов СДСМ и јас го финансирам, не ми треба Бранко!

админ
Денеска на каналот “Бране капитал” на Јутјуб се објавени две нови “бомби” . Станува збор за дел од разговор помеѓу Зоран Заев и Александар Верушевски,...
Македонија

БИЛ НИКОЛОВ : НЕ ПОПУШТАЈТЕ! НАШЕТО ИМЕ Е МАКЕДОНИЈА!

админ
Претседателот на Македонското Меѓународно Движење за човекови права (ММДЧП) и бескомпромисен борец за зачувување на македонскиот идентитет и интегритет, Бил Николов во својот најнов твит...
Македонија

ЕКСЛУЗИВЕН ТРАНСКРИПТ : ДОБРЕ ЈАНЧЕВ ГЕН СЕК НА ДИК, НЕ МИ Е ГАЈЛЕ ЗА ЛЕГИТИМНОСТА НА ИЗБОРИТЕ

админ
ИЗБОРИТЕ НЕЛЕГИТИМНИ ПОРАДИ КРШЕЊЕТО НА УСТАВНОТО ПРАВО НА НАРОДОТ ДА БИРА СО АРБИТРАРНО ИСКЛУЧУВАЊЕ НА РОДИНА МАКЕДОНИЈА И 2 ДРУГИ ПАРТИИ ОД ИЗБОРИТЕ! Ги разголивме...
Македонија Политика

РОДИНА МАКЕДОНИЈА : МУРТО И КУРТО ПО НАЛОГ НА НИВНИОТ ГАЗДА ОД КАЛЕТО УШТЕ ЕДНАШ ГО ПРЕКРШИЈА ЗАКОНОТ И УСТАВОТ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!

админ
  ИЗБОРИ ВО ЈУЛИ: НЕЛЕГИТИМНИ ПО ПОВЕЌЕ ОСНОВИ, ВКЛУЧИТЕЛНО И АНТИ-УСТАВНОТО ИСКЛУЧУВАЊЕ НА РОДИНА МАКЕДОНИЈА ОД ИЗБОРНИОТ ПРОЦЕС! Прв пат во историјата на изборите во...
Македонија

БИЛ НИКОЛОВ : ВИЕ СИГУРНО НЕ БИ СЕ ОТКАЖАЛЕ ОД ВАШАТА ЕТНИЧКА ПРИПАДНОСТ. ЗОШТО МОРА МАКЕДОНЦИТЕ ДА СЕ ОТКАЖАТ?

админ
Ниту еден политичар, дипломат, бирократ или новинар на кои сум им го поставил ова прашање не ми го одговорил. Но, секогаш беа подготвени да ми...