Category : Наука

Наука

Елон Маск зборува за вонземјаните и вели дека има нешто подобро од областа 51(ВИДЕО)

админ
  Елон Муск, основач и директор на Tesla и SpaceX, го отфрли старото верување дека владата на САД одржува контакт со вонземјаните, истовремено осигурувајќи дека SpaceX има...
Наука

МИСТЕРИЈА ОД Длабочината на Космосот: Научниците открија чуден сигнал од вселената! Ова не е прв пат, но никој не знае кој ни испраќа пораки!

админ
  Кинеските научници примиле необичен сигнал со помош на петстотини метри широкиот радиотелескоп ФАСТ. Станува збор за сигнал составен од серија повторливи брзи удари  на...
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial