Category : Политика

Политика

ДРАМА ВО РУСИЈА: СПРЕЧЕН ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД – Уапсен член на украинска екстремистичка организација (ВИДЕО)

админ
Во Мурманск е спречен обид за терористички напад , планиран од поддржувач на украинската десничарска екстремистичка организација Десен Сектор.   Сојузната служба за безбедност (ФСБ)...
Политика

РОДИНА РЕАКЦИЈА: Уценетата Инсталација на ЦИА ИНТЕГРА, изјави дека и „Мицковски бил уценет“. Натпревар на Вазалите кој повеќе ќе се упика на Анти-Македонските Душмани!(ВИДЕО)

админ
Уценетата Инсталација на ЦИА ИНТЕГРА, изјави дека и „Мицковски бил уценет“. Натпревар на Вазалите кој повеќе ќе се упика на Анти-Македонските Душмани! Волкот крзното го...
Политика

РЕАКЦИЈА РОДИНА : КОЈА Е ТАА ЗЕМЈА СЕВЕРНО ОД МАКЕДОНИЈА КОЈА СЕДИ НА СТОЛЧЕТО ВО НАТО, ГОСПОДА ОД НАТО и ЕУ НЕМА АЛТЕРНАТИВА ?

админ
КОЈА Е ТАА ЗЕМЈА СЕВЕРНО ОД МАКЕДОНИЈА КОЈА СЕДИ НА СТОЛЧЕТО ВО НАТО, ГОСПОДА ОД НАТО и ЕУ НЕМА АЛТЕРНАТИВА ? На лидерската средба на...
Политика

Родина : Ќе ги забраниме казината и обложувалниците во Македонија

админ
Родина ќе ги забрани казината и обложувалниците во Македонија Новоизградена скопска населба. На улицата се наоѓаат четири обложувалници, две казина, две кафулиња, еден маркет, една...
Анализа Политика

РУСКИ НАУЧНИК ПРЕДВИДУВА СТРАШЕН КРАЈ НА АМЕРИКА: САД ги очекува граѓанска војна, пад на доларот и распад на земјата! (ВИДЕО)

админ
Рускиот академик и футуролог, проф. Д-р Игор Николаевич Панарин, предвиде пад на доларот и колапс на Соединетите држави пред две децении, а од воведувањето на...
Политика

РОДИНА : Ќе го прекинеме слугувањето на Македонија на фашизоидни УЧК терористи во кое корумпираните полтрони од СДС/ДПНЕ ја доведоа Македонија!

админ
РОДИНА ќе го Прекине Слугувањето на Македонија на Фашизоидни УЧК Терористи во кое Корумпираните Полтрони од СДС/ДПНЕ ја Доведоа Македонија! Од насловите кои овие денови...
Политика

(ВИДЕО)Русите им го претставија новото хиперсонично оружје ,,АВАНГАРД” на Американците

админ
Хиперсонично возило „Авангард“, според руската војска, е во состојба да лета 27 пати побрзо од брзината на звукот. Руската војска им го покажа на американските...
Политика

Борисов по средбата со Мицкоски осоколен : Доколку некој од нив каже дека Бугарија е фашистички окупатор, тогаш нема ЕУ, затоа што не сме окупатори, а историјата нема да се менува.

админ
По вчерашната средба со лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, за време на состанокот во Загреб,Борисов охрабрен даде изјава за медиумите во која го постави својот...
Политика

РОДИНА ПАРТИСКА РЕАКЦИЈА : Средбата Мицковски-Борисов уште еднаш ја покажа бедата на политичкиот систем на Северна, овој пат таканаречениот „опозициски“ нејзин дел.

админ
РЕАКЦИЈА РОДИНА, Средба Мицковски и Борисов Средбата Мицковски-Борисов уште еднаш ја покажа бедата на политичкиот систем на Северна, овој пат таканаречениот „опозициски“ нејзин дел. Општењето...
Политика

Мицкоски му гарантира на Борисов дека ќе го почитува срамниот договор со Бугарија,ние сме цврсто за ЕУ и за САД и не гледаме со едно око накај Москва,немојте да имате никакви дилеми(ВИДЕО)

админ
Претседателот на ДПНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб се сретна со бугарскиот премиер Бојко Борисов. Борисов објави видео од почетокот на средбата. На прашање од Борисов...
Политика

РОДИНА : Господине Столтенберг,5Г мрежата е НАТО алатка за ФАШИЗАМ и ТОТАЛИТАРНА КОНТРОЛА!

админ
  РОДИНА_МАКЕДОНИЈА,Партиски став по повод изјавата на Јенс Столтенберг околу 5Г мрежата како услов за влез во НАТО -Над 1000-та условувања на ЕУ/НАТО плус најновото...
Политика

ПАРТИЈАТА РОДИНА ќе го згасне стариот западен проект голема Албанија подметнат со новото име – Мини Шенген

админ
РОДИНА ќе го згасне стариот западен проект голема Албанија подметнат со новото име – Мини Шенген После неуспехот со Европската Унија на македонскиот народ му...
Политика

Цела Европа се тепа за рускиот гас само ,,ЦИА патриотите од Интегра” накитени со знамето на САД лобираат за Израелско-Американски гасовод

админ
И додека цела Европа буквално се тепа да добие приклучок на евтин природен руски гас,партијата на попот Ристо Методисто,ни нуди гасификација од израелскоамерикански компании, кои...
Политика

Холандскиот амбасадор : „Македонија може да ги започне преговорите за ЕУ ​​- но не и Албанија

админ
Холандскиот амбасадор во Скопје Дирк Јан Коп изјави дека неговата земја во моментов ја гледа можноста Македонија да започне преговори со ЕУ, но не и...