Category : Регион

Регион

НА АЛБАНЦИТЕ НЕ ИМ Е ЈАСНО ШТО СЕ СЛУЧУВА! ТОТАЛЕН ПРЕСВРТ : Гренел доаѓа во Белград, итна средба со Вучиќ

админ
Вчера, претседателот Александар Вушиќ рече дека очекува важна посета на Белград во врска со Косово и Метохија за неколку дена. Тој не сакаше да открие...
Регион

СЕ ДЕМОНТИРА ЛИ ДЛАБОКАТА ДРЖАВА ВО ХРВАТСКА? : МУП ги потврди апсењата во неколку хрватски градови, меѓу уапсените е и поранешната градоначалничка на Книн

админ
Хрватското Министерство за внатрешни работи потврди денеска дека во повеќе градови се спроведува акција за апсење на државни службеници и бизнисмени, поради сомневање дека сториле...
Регион

ВУЧИЌ ИСПРАЌА ВОЕНА ПОЛИЦИЈА ЗА СПРАВУВАЊЕ СО МИГРАНТИТЕ ВО ШИД

админ
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, рече дека постапил согласно проценките на безбедносните тела и граѓаните на Шид и ја испратил Воената полиција во тој град....
Регион

ДЕЈАН ЛУЧИЌ : ДОКТОР КОН ДОБИВА 170000 ДОЛАРИ ОД СЗО ДА ГИ ТРУЕ ГРАЃАНИТЕ НА СРБИЈА СО ВАКЦИНИ

админ
Познатиот српски публицист и теоретичар на заговори, Дејан Лучиќ упати сериозни обвиненија против Петар Кон, главниот епидемиолог во владата на премиерот Вучиќ. Доктор Кон од...
Регион

ВЛАДО ГЕОРГИЕВ : МНОГУ БРГУ ЌЕ ДОЗНАЕТЕ ШТО ВИ СПРЕМАШЕ ВАШИОТ ,,ФИЛАНТРОП И ХУМАНИСТ” БИЛ ГЕЈТС

админ
Познатиот српски пеач и композитор, Владо Георгиев на својот твитер профил го изрази своето мислење за основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс. Многу бргу ќе дознаете...
Регион

Додека ,,ЦАЦА” ужива на слобода, Директорот на геронтолошкиот центар во Ниш уапсен поради непочитување на мерките против коронавирусот

админ
Српската полиција го уапси директорот на Центарот за геронтологија во Ниш, откако 140 од 256 корисници и четворица работници за нега на стари лица беа...