Category : Кошарка

Кошарка

Орлите рано одлетаа : Аргентина ја надигра Србија и избори полуфинале!

админ
  Аргентина ја предводеше 39-годишниот ветеран Луис Скола со 20 поени и одличниот играч Факундо Кампазо со 18. Аргентинската кошаркарска репрезентација е првиот полуфиналист на...
Кошарка

Легендарниот НБА кошаркар Стив Неш со пофални зборови до Словенецот Лука Дончиќ

Aleksandar Gjorgievski
Лука Дончиќ игра одлично во својата прва сезона во НБА-лигата, па минатата ноќ се запиша во историјата, откако израмни рекорд на легендарниот Меџик Џонсон. Дончиќ...