Category : Ракомет

Актуелно Македонија Ракомет

Блескава двојна победа на хероите од РК.Вардар – На теренот против големата Барса а во реалноста против Северџаните

админ
  Блескава двојна победа на хероите од РК.Вардар – На теренот против големата Барса а во реалноста против Северџаните и телевизиските медиуми во државава контролирани...
Македонија Ракомет

ПОЧНА АКЦИЈАТА ЗА СПАС НА ВАРДАР: Еве ја жиро сметката за донации! (ФОТО)

админ
Од денеска и официјално започнува акцијата за спас на ракометниот клуб Вардар. По најавата на Сергеј Самсоненко дека во иднина нема да го финансира „црвено-црниот“...
Ракомет

Лазаров ќе игра четвртфинале против Барса: Нант го елиминира РНЛ!

админ
Во реванш натпреварот од осминафиналето на ракометната Лига на шампиони, Нант успеа да ја надополни негативата од првиот натпревар и со победа од 30-27 (14-14) против Рајн Некар Левен да обезбеди пласман...