Category : Фудбал

Фудбал

Матео Салвини на Твитер испрати емотивна порака до Синиша Михајловиќ!

админ
Матео Салвини, поранешниот италијански вицепремиер и министер за внатрешни работи, ја изрази на Твитер својата поддршка за српскиот тренер и поранешна фудбалска ѕвезда,Синиша Михајловиќ во...
Фудбал

Срамни транспаренти на натпреварот помеѓу т.н. Косово и Англија: Благодариме што ни помогнавте во војната (ВИДЕО)

админ
Фудбалски тимови на таканареченото Косово и Англија одиграа натпревар во рамките на квалификациите за Европското првенство, проследена со разни атипични гестови од луѓето од Приштина....
Фудбал

ФК Вардар : Честит 23. октомври – Денот на македонската револуционерна борба

админ
  Фудбалскиот клуб Вардар на сите македонски граѓани, им го честита големиот државен празник 23. октомври – Денот на македонската револуционерна борба. На 23 октомври...
Фудбал

СРБИЈА ПРЕД ИСПАЃАЊЕ, УКРАИНЦИТЕ СО БОД ПРОТИВ РОНАЛДО ОБЕЗБЕДУВААТ ЕУРО

админ
  Вечерва се закажани седум нови натпревари во квалификациите за Еуро 2020.  На претпоследниот ден од квалификациите за октомври, Англичаните гостуваат во Бугарија во натпревар...
Фудбал

ПОЧИНА ВУКАШИН ВИШЊЕВАЦ, КРЕАТОРОТ НА ШАМПИОНСКАТА ГЕНЕРАЦИЈА НА ВАРДАР

админ
  Денеска во 80-та година од животот, почина Вукашин Вишњевац, поранешниот тренер на Вардар кој ја креираше шампионската генерација на „црвено-црните“. Тој беше предводник на...
Фудбал

Матео Дармијан: Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед потпиша четиригодишен договор со Парма

админ
  Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Матео Дармијан, се приклучи на италијанскиот  клуб од Серија А, Парма, со кој потпиша четиригодишен договор. 29-годишникот беше доведен во...
Фудбал

Кристијано Роналдо објаснува зошто е различен од Лионел Меси

админ
  34-годишниот Кристијано Роналдо му оддаде почит на аргентинскиот суперстар, велејќи дека Лионел Меси во текот на својата долгогодишна кариера демонстрирал висок степен на вештина,...