Category : Тенис

Тенис

Надал го освои УС Опен и е на чекор да се изедначи со Федерер по бројот на освоени гренслемови

админ
  Фантастичниот Рафаел Надал освои нов Гренд слем трофеј во Њујорк. Шпанецот го освои УС Опен совладувајќи го во финалето неверојатниот руски тенисер Данил Медведев...
Тенис

Ѓоковиќ му го предаде мечот на Вавринка во осминафиналето на УС Опен, публиката во Њујорк го исвирка Новак (ВИДЕО)

админ
  Новак Ѓоковиќ го заврши УС Опен во осмина финалето поради повреда на левото рамо што го мачи уште од почетокот на турнирот. Српскиот ас...
Тенис

Нов шок на Вимблдон: Петнаесетгодишната Гауф ја елиминираше Вилијамс

админ
    Петнаесетгодишната Кори Гауф приреди големо изненадувања на грен слем турнирот Вимблдон, откако во првото коло ја елиминираше седумкратната грен слем шампионка, Американката Венус...
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial