Category : Топ Вести

Sports Топ Вести

Поранешниот претседател на УЕФА Платини уапсен поради истрагата за корупција

админ
Неговото апсење е поврзано со истрага за наводната корупција за време на тендерската процедура за домаќин на Светското првенство во 2022 година     Поранешниот...
Топ Вести

Фејсбук со удари на профили од Македонија,Косово и Русија

админ
Фејсбук денеска објави дека отстранува повеќе лажни профили од Косово, Македонија, Иран и од Русија, за кои истакна дека е забележано”координирано неавтентично однесување”. Ројтерс објави...
Топ Вести

Вучиќ: Опозицијата да каже дали е за избори или сакаат да ме убијат

extrasmk
Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, додавајќи да...
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial