Category : ФБ Статуси

ФБ Статуси

Зоран Славјански до Миленко Неделковски : Неможе да проектираш визија за иднината а притоа народот да го носиш на загадениот извор на униполарниот свет на НАТО и ЕУ , чии репрезенти ДПНЕ и СДС ја урнаа Република Македонија и ја воспоставија Северна

админ
Миленко Неделковски, го почитувам неговото дело, емисии, каде има содржини кои се дел од новиот мултиполарен свет, 21 век. Отиде во Русија да се слика...
ФБ Статуси

Љубомир Цуцуловски : Во вистинскиот живот 20 денари е цел леб додека некои надуени персони, на безочен начин лицитираат дали 80.000 или 157.000 евра, земени само како бонус, претставуваат висок износ

админ
БЕЗОЧНОСТ. Пред петнаесетина години, на „Зелено пазарче“, купував празни CD-а. Продавачот ми рече дека ако купам повеќе, ќе сум имал попуст. За 10 купени CD-а...
ФБ Статуси

Сашо Панговски : ,,ШВЕРЦЕРИ”-На тие што им дадовме државно спонзорирано образование од градинка до факултет со нивно учество во буџет од 5%, земаа пушки во рацете и етнички не исчистија од краиштата каде што беа мнозинство.

админ
ШВЕРЦЕРИ Велеа да учиме на мајчин јазик во средно, после ќе бидеме лојални и ќе тераме економија. Ајде, учете. После бараа и сегрегација на универзитети,...
ФБ Статуси

Љубомир Цуцуловски : За Артан Груби битно било дека немало говар на омраза, необјаснувајќи (со ниту еден збор) што значеше паролата, испишана на огромно платно, „Ushtaret e Shkupit“, односно „Војници на Скопје.“

админ
НАВИСТИНА, ШТО СЕ СЛУЧИ? Се случи тоа што се случи на 22 ноември (оваа година) во објектот на МНТ. Меѓутоа, изненадува задоцнетата информација за овој...
ФБ Статуси

КОМИТИ : Од Суверена држава, направија банана република и протекторат кој служи за потсмев во меѓународните дипломатски кругови

админ
По успешната соработка и партнерство помеѓу Министерството за Култура при Владата на Окупирана Македонија, и навивачите на Шкендија – “балистите”, кое резултираше со владина финансиска...
ФБ Статуси

Васко Ефтов : Го гледавте Заев.Вчера го гледавте и Мицкоски.Му дозволуваат на она бугарско ченге(полицајче) да ги испрашува како ученичиња ,,понављачи”

админ
Го гледавте Заев.Вчера го гледавте и Мицкоски.Му дозволуваат на она бугарско ченге(полицајче) да ги испрашува како ученичиња ,,понављачи”.Вакви ли гревови ќе гласате за македонски премиери?Што...
ФБ Статуси

Боби Георгиевски му одржа лекција на Зоран Ивановски од Интегра: Како може да биде конкурентен гасовод (кој вие го нарекувате навтовод) и кој е планирано да се гради дури во 2025 (знак прашање е дали ќе се изгради или ќе заврши како нафтоводот кој америте планираа да го прават од кавказот до крајбрежјето на Албанија). За истиот евентуално би требало да земеме кредит и да зависиме од Грција???

админ
фото. Зоран Ивановски Блогерот Боби Георгиевски на својот фб профил го изнесе својот став по повод видео излагањето на М-Р Зоран Ивановски од партијата Интегра,во...
ФБ Статуси

Венко Глигоров го прозва Макрадули: „Неспособен си и да си одиш“

админ
Венко Глигоров – Поранешниот претседател на Комисијата за економија и финансии и член на Централниот комитет на Либералната партија,го прозва Јани Макрадули НЕСПОСОБЕН СИ И...
ФБ Статуси

Сашо Панговски : Тргни се на страна Жмиц, има мажи Македонија за кои ништо не е претешко ни прескапо ако е во име на татковината… Иди качи се на некоја планина, не труј овде долу…. Загадено е!

админ
Мицкоски во интервју за српски весник изјавил дека преспански е неповратен процес и дека он не бил ништо крив, Zaev did it. Замислете Гоце Делчев...
ФБ Статуси

Весна Петрушевска : Јас предлагам во Кисела Вода да си градите и ич да не ви чуе и така сите ќе умреме, барем да си градите.

админ
Јас предлагам во Кисела Вода ( многу убава и зелена општина, таму живеам де) да си градите и ич да не ви чуе!Колку паркови имаме...
ФБ Статуси

Љубомир Цуцуловски : УШТЕ КОЛКУ? Уште колку шамари треба да добијат и да сфатат дека не ги сакаат? Зарем не сфаќаат дека проблемот не е во Франција или Холандија?

админ
УШТЕ КОЛКУ? Уште колку шамари треба да добијат и да сфатат дека не ги сакаат? Зарем не сфаќаат дека проблемот не е во Франција или...