Category : ХРОНИКА

ХРОНИКА

МВР го бара креаторот на групата „Јавна соба“ каде се споделуваа интимни содржини, известено е и Јавното обвинителство

админ
  Бирото за јавна безбедност (БЈБ) во координација со Јавното обвинителство трага по креаторите, кои создале група на „Телеграм“ за да се споделуваат експлицитни фотографии...
ХРОНИКА

Разрешен командирот во Гази Баба кој сексуално вознемирувал колешка

админ
„Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди, во координација со Секторот за внатрешни работи Скопје, по добиено известување за сексуално вознемирување, ги изврши...
ХРОНИКА

Избори се ближат!Вооружен грабеж во Ѓорче, ограбена експозитура на НЛБ Банка

админ
Како по дифолт грабежи на банки случајно или не се случуваат пред избори, па оттаму се почести се шпекулациите меѓу граѓаните дека грабежите се изведени...
ХРОНИКА

МВР бара член на Судски совет поради нелегална приватизација, приведени и петмина вработени во општина Тетово

админ
Одделот за организиран криминал во Министерството за внатрешни работи, трага по Зоран Теофиловски, член на судскиот  совет. Осомничен е за злоупотреба на службената должност и нелегално...
ХРОНИКА

АКТЕРКАТА СИЛВИЈА СТОЈАНОВСКА, ОСОМНИЧЕНА ЗА МЕЃУНАРОДНА ТРГОВИЈА СО ДРОГА

админ
Актерката Силвија Стојановска во 30 дневен куќен притвор Актерката Силвија Стојановска и лицето В.Б. кое заедно со неа било донесено пред судија на претходна постапка...
ХРОНИКА

Полициска акција во тек, апсење на лица инволвирани во пукањето кај хотелот „Александар Палас“

админ
Вечерва во скопската населба Карпош, како што пренесоа повеќе медиуми, беше извршена голема полициска акција при што полициски џипови со припадници од ЕБР вршеа апсење на лицата...
Македонија ХРОНИКА

Родителите на убиените деца : „Бараме на следното рочиште да дојде и да сведочи Зоран Заев и да каже се она што ни го ветуваше пред да стане премиер”

админ
Пред да започне рочиштето за случајот „Монструм“, се случи неформален разговор помеѓу обвинителот, судиите и роднините на жртвите. Родителот Горан Начевски побара судиите да го...
Свет ХРОНИКА

Еден загинат, тројца повредени откако студент отвори оган во колеџ на Далечниот исток на Русија(ВИДЕО)

админ
Најмалку еден загинат, а тројца се повредени кога 19-годишен студент пукал кон соучениците, а потоа се самоубил, на колеџ во рускиот град Благовешченск. Вооружен со...